نمایش 1–15 از 83 نتیجه

صابون گیاهی یک نوع صابون طبیعی است که از ترکیبات گیاهی و عصاره‌های گیاهی تهیه می‌شود. این صابون‌ها اغلب شامل روغن‌های طبیعی و عصاره‌های گیاه می‌باشند.

صابون‌های گیاهی و صابون های حیوانی انواع مختلفی هستند که برای انواع پوست‌ و موی مختلف و برای درمان مشکلات پوست و مو از عصاره طبیعی گیاهان دارویی یا مواد طبیعی تهیه شده اند.

برخی از این صابون‌های گیاهی و طبیعی به عنوان سفید کننده، برخی به عنوان آبرسان، برخی از این صابون‌ها به عنوان لایه بردار و ترمیم کننده پوست، برخی به عنوان ضد جوش، برخی مخصوص پوست و موی چرب، برخی برای پوست و موی خشک و برخی دیگر برای پوست و موی معمولی هستند. در زیر با برخی از انواع صابون های موجود در عطارطب آشنا شوید:

صابون ضد چین و چروک

صابون ضد اگزما

صابون برای پوست چرب

صابون برای پوست خشک

صابون آبرسان

صابون ضد لک و روشن کننده   

صابون برای منافذ باز پوست

صابون ضد جوش

صابون ضد ریزش مو 

همچنین برای تقویت مو حتما از صابون هفت گیاه و صابون 12 گیاه استفاده کنید.

 

نحوه استفاده از صابون گیاهی به صورت زیر است:

مرطوب کردن پوست: پوست خود را با آب گرم مرطوب کنید.

صابون زدن: صابون گیاهی را بر روی دستها یا بدن و پوست خود بمالید و به طور ملایم و دایره‌ای پوست را ماساژ دهید. اگر صابون را برای مو استفاده می کنید موها را کامل به کف صابون آغشته کنید.

شستشو: پس از ماساژ، با آب گرم یا ولرم صابون را از پوست یا موی خود بشوید. اطمینان حاصل کنید که صابون به طور کامل شسته شود.

خشک کردن: پوست خود را با حرکات لطیف و نرم با دستمالی تمیز خشک کنید. این کار را با حوله خشک برای موهایتان انجام دهید. 

تفاوت و مزایای صابون طبیعی نسبت به محصولات شیمیایی عبارتند از:

ترکیبات طبیعی: صابون گیاهی از ترکیبات طبیعی و گیاهی تهیه می‌شود که کمترین میزان عوارض جانبی و حساسیت را دارند. این صابون‌ها معمولاً بدون مواد نگهدارنده، رنگ‌های مصنوعی و عطرهای مصنوعی تهیه می‌شوند.

مرطوب کننده: صابون گیاهی غنی از روغن‌های طبیعی است که به پوست و موی شما رطوبت می‌بخشد و از خشکی آنها جلوگیری می‌کنند.

آبرسانی: ترکیبات گیاهی موجود در صابون گیاهی به پوست و مو آب می‌رسانند و آن را مرطوب می‌کنند. این باعث حفظ رطوبت طبیعی آنها می‌شود و از خشکی آنها جلوگیری می‌کند.

ملایم و نرم‌کننده: صابون طبیعی معمولاً ملایم و نرم است و باعث لطافت پوست و موی شما می شوند.

خرید صابون گیاهی و طبیعی:

در فروشگاه عطارطب علاوه بر صابون‌های گیاهی انواع دیگری از صابون‌های طبیعی مثل صابون زردچوبه، صابون مراغه، صابون کبد کوسه، صابون شترمرغ و صابون زغال اکتیو، صابون هفت گیاه، صابون 12 گیاه وجود دارد که برای انواع پوست و مو مناسب است.

شما با انتخاب درست و خرید صابون های گیاهی و طبیعی می‌توانید انواع مشکلات پوست و مو را به راحتی و بدون عوارض برطرف نمایید.