نمایش 1–15 از 37 نتیجه

محصولات ضد موخوره گیاهی یک نوع محصول طبیعی است که برای کنترل و درمان موخوره استفاده می‌شود. این محصولات مراقبت از مو از عناصر گیاهی مانند عصاره‌ها، عناصر معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها تهیه می‌شوند.

در عطارطب چند نوع محصول ضد موخوره گیاهی موجود است:

شامپو:

این شامپو ها خود به 2 صورت هستند. برخی از آنها مخصوص جنس خاصی از موها هستند. یعنی بسته به چرب، خشک و معمولی بودن موهای خودتان می توانید شامپوی مورد نظرتان را انتخاب کنید

دسته دیگر جنبه عمومی دارند و هر فردی با هر جنس مویی میتواند از آنها استفاده کند. انواع شامپو ضد موخوره را از لینک زیر ببینید.

خرید شامپو گیاهی برای موخوره

 

صابون:

این صابون های گیاهی، کاملا طبیعی بوده و در برخی از آنها بجای فقط عصاره گیاهی از خود گیاه استفاده شده است.

 

لوسیون:

این نوع از لوسیون تقویت کننده مو کاربرد ساده ای دارند. برخی از آنها را قبل از حمام و برخی را در حمام مورد استفاده قرار می دهید و بعد موهایتان را آبکشی می کنید.

البته بیشتر آنها را باید چند ساعت روی سر قرار دهید و موها را ماساژ دهید و بعد از چند ساعت موهایتان را با شامپو گیاهی آبکشی کنید.

 

محلول و تونیک ضد موخوره:

محلول تقویت مو و  تونیک تقویت مو هم دسته ای دیگر از محصولات ضد موخوره هستند که همانند لوسیون ها کاربرد دارند و باید روی سر قرار گیرند، موها را ماساژ داده و بسته به نوع محصول چند دقیقه تا چند ساعت بعد آنها را آبکشی کرده و با شامپو گیاهی موهایتان راشستشو دهید.

 

ماسک مو:

این نوع از ماسک مو یا آماده هستند و باید روی موها قرار داده شده و موهایتان را ماساژ دهید و بعد آنها را بشویید و یا حالت پودر دارند.

برای استفاده از پودر ها که اغلب جزو حنای بیرنگ هستند باید آنها را با آب مخلوط کرده و روی سر قرار دهید و بعد از چند ساعت موهایتان را آبکشی کنید.

 

حنای طبیعی:

حنا از قدیم جزو محصولات ضد موخوره قوی و تقویت کننده مو بحساب می آمده. باید آنها را با آب مخلوط کنید و روی سر قرار دهید و سپس موهایتان را آبشکی کنید.

اما مشکل حنای طبیعی این است که برخی دوست ندارند موهایشان رنگ حنا بگیرد. اینجاست که حنای بیرنگ را باید استفاده کنید.

 

حنای بیرنگ:

این محصولات دقیقا همان حنا هستند و همان خواص حنا را دارند با این تفاوت که حنای بیرنگ هیچ رنگی به موهایتان نمی دهند. اما اگر دوست دارید موهایتان را رنگ کنید چه؟ آن وقت باید از رنگ موی گیاهی استفاده کنید.

 

رنگ مو:

در این رنگ های طبیعی حنا و گیاهان دارویی استفاده شده و برای همه خانم ها و آقایان قابل استفاده است.

بخاطر طبیعی بودن این محصولات تنوع رنگی آنها معمولا کمتر است اما این اطمینان را دارید که در آنها هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده.

روش مصرف رنگ موی گیاهی و طبیعی بسیار ساده است و فقط باید با آب مخلوط شده و روی سر قرار گرفته شود و بعد از چند ساعت موهایتان را با شامپو و ترجیحا شامپو گیاهی شستشو دهید تا هم رنگ زیبایی داشته باشد و هم موهایتان تقویت شود.

 

روغن گیاهی و طبیعی:

یکی از مهمترین محصولات ضد موخوره و تقویت کننده مو استفاده از روغن های گیاهی است. این روغن ها روش مصرف ساده ای دارند. فقط کافی است که آنها را روی مو بمالید و ماساژ دهید و بعد از مدتی آنها را شستشو دهید.

 

تفاوت و مزایای ضد موخوره گیاهی نسبت به محصولات شیمیایی عبارتند از:

طبیعی بودن:

ضد موخوره گیاهی از مواد طبیعی تهیه می‌شود و بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر است. این به معنی کاهش خطر تحریک پوست و موها، حساسیت‌های ناخواسته و احتمال ایجاد عوارض جانبی می‌باشد.

 

کنترل موخوره:

محصولات ضد موخوره گیاهی می‌توانند به کنترل و درمان موخوره کمک کنند. عناصر گیاهی موجود در این محصولات می‌توانند عوارض موخوره را کاهش دهند و بهبود سلامت پوست سر را تسهیل کنند.

 

تقویت پوست سر:

محصولات گیاهی معمولاً حاوی عصاره‌ها و مواد معدنی هستند که به تقویت پوست سر کمک می‌کنند. این عناصر می‌توانند به بهبود سلامت پوست سر و کاهش خارش و التهاب پوست کمک کنند.

 

حفظ رطوبت:

محصولات گیاهی معمولاً حاوی مواد مرطوب‌کننده هستند که می‌توانند پوست سر را نرم و لطیف نگه دارند و از خشکی و ترک خوردگی پوست سر جلوگیری کنند.

 

کاهش خطر تحریک:

محصولات ضد موخوره گیاهی به دلیل طبیعی بودن، کمترین خطر تحریک را برای پوست سر و موها دارند. این به معنی عدم تحریک و تحمل بهتر توسط افراد با پوست حساس است.

 

خرید محصولات ضد موخوره:

محصولات ضد موخوره طبیعی مصرف بسیار ساده ای دارند و باعث تقویت موهایتان شده و به سادگی و بدون عوارض مشکل موخوره را برطرف می کنند.