نمایش 1–15 از 324 نتیجه

گیاهان دارویی شامل بسیاری از گیاهان و گل ها هستند که برای افزایش سلامت استفاده می شوند. برخی از مشهورترین گیاهان دارویی عبارتند از زنجبیل، گیاه آلوئه ورا، آشپزخانه، مریم گلی، گیاه چای سبز، و سنجد.

نسبت به محصولات شیمیایی، گیاهان دارویی خطر و عوارض جانبی کمتری دارند. بسیاری از محصولات شیمیایی عوارض جانبی خطرناک دارند، در حالی که گیاهان دارویی به طور طبیعی ایجاد شده اند و احتمالا با مشکلات کمتری همراه هستند.

در کل، استفاده از گیاهان دارویی برای افزایش سلامتی به خصوص در مقایسه با محصولات شیمیایی با داشتن خواص، کم بودن عوارض جانبی و سموم و ارزش غذایی بیشتر توصیه می شود.

گیاهان دارویی عطارطب شامل:

این گیاهان شامل برگ‌ها، گل‌ها، ساقه‌ها، ریشه‌ها، گیاهان خشک و عصاره‌های گیاهی می‌شوند. و محصولاتی که در عطارطب موجودند شامل:

صمغ گیاهان:

صمغ همان شیره و عصاره درختان و گیاهان دارویی است که با خراش دادن ساقه گیاه از آن استخراج میشود و دارای ترکیبات هیدروکلوئیدی گیاهی میباشد. صمغ های گیاهی همچنین در مجاورت هوا به تدریج خشک و سخت میشوند.

خرید صمغ گیاهی

 

تخم گیاه دارویی:

همان بذر یا دانه گیاه است که هم خواص بسیاری دارد و هم می توانید آن برای کشت در گلدان و خانه استفاده شود تا از آن گیاه دارویی به صورت تازه نیز استفاده نمایید.

خرید دانه های گیاهی دارویی

 

دمنوش:

از برخی از گیاهان و گل ها و بخش های مختلفی از گیاهان دارویی می توانید به صورت دمنوش استفاده نمایید. شما می توانید دمنوش را فقط از یک گیاه یا از ترکیبی از چند گیاه تهیه کنید و میل نمایید.

بسته به خواص هر گیاه می توانید از گیاه دارویی یا ترکیبات آنها برای دمنوش استفاده کنید.

خرید دمنوش گیاهی

 

ادویه جات:

بخش مهمی که در آشپزخانه هر خانه وجود دارد و برای عطر و طعم دادن به غذاها استفاده می شود. 

خواص ادویه بسیار زیاد است و هر ادویه می تواند خواص زیادی را داشته باشد که استفاده از آنها در رژیم غذایی بسیار مهم است.

خرید ادویه جات

 

زعفران:

یکی از مهمترین و گرانترین ادویه های هر آشپزخانه، زعفران است. از این محصول به صورت دمنوش، شربت، ادویه و چاشنی غذایی و بسیاری موارد دیگر می توانید استفاده نمایید. استفاده از زعفران با کیفیت مناسب باعث شادابی و تقویت بدن شما خواهد شد.

خرید زعفران

 

سبزیجات خشک:

یکی از روش های نگهداری و استفاده از خواص سبزیجات، استفاده از آنها به صورت خشک شده است. نوع و روش خشک شدن این سبزیجات بسیار مهم است زیرا باید عطر، طعم و خواص آنها حفظ شود.

در عطارطب سبزیجات خشک با کیفیت با عطر و طعم بسیار مناسب را می توانید تهیه کنید و از آشپزی خود لذت ببرید. 

سبزیجات خشک معطر

 

 

مزایای استفاده از گیاهان دارویی:

امروزه استفاده از داروهای گیاهی نسبت به چند سال قبل رواج بیشتری پیدا کرده است. گیاهان دارویی ارزان تر، قابل دسترس تر، کم عوارض تر و آسان تر از داروهای شیمیایی هستند.

 

فروشگاه گیاهان دارویی:

گیاهان دارویی را می توان بسیار راحت به صورت دمنوش، جوشانده، ضماد و تنتور و … مورد استفاده قرار داد و از مزایا و خواص آن به راحتی بهره برد.

به غیر از مواردی که ذکر شد بخش بسیار بزرگی از گیاهان دارویی، جزو ادویه ها حساب می شوند و می توانند در طعم و عطر یک غذا بسیار تاثیر گذار باشند.

استفاده از گیاهان دارویی به عنوان ادویه در غذا به غیر از عطر و بوی خاص و فراوان خود، سبب می شوند تا خواص فراوانی نیز به بدن افزاد برسد و ضامن سلامتی آنها باشد.

در عطارطب انواع گیاهان دارویی و متعلقات آن شامل دمنوش گیاهی، سبزیجات خشک و معطر، ادویه جات، گل های دارویی، دانه و تخم گیاهان دارویی، صمغ گیاهی موجود است.

 

تفاوت داروهای گیاهی با گیاهان دارویی

ذکر نکته دیگری نیز ضروری است که گیاهان داروئی با داروهای گیاهی متفاوت هستند.

بدان معنا که گیاهان دارویی بخشی یا قسمتی از یک گیاه مانند هل یا دارچین هستند که خواص و عوارض آن کاملا مشخص بوده و به اثبات رسیده است و به صورت تازه یا خشک شده مصرف می شود اما داروی گیاهی معمولا ترکیبی از چند گیاه دارویی طی فرآیند های خاص و در کارخانجات دارویی صورت می پذیرد.

 

خرید گیاهان دارویی:

در بخش گیاهان دارویی فروشگاه عطارطب، با مطالعه اطلاعات مندرج در صفحه هر محصول می توانید ضمن آشنایی اجمالی با آن محصول و خواصش، خریدی رضایت بخش داشته باشید.

اما به یاد داشته باشید تا از گیاهان دارویی به طور خودسرانه و بدون مطالعه استفاده نکنید. برخی از گیاهان دارویی اگر در دوز نامناسب یا تشخیص اشتباه مصرف شود قابلیت مسموم کردن یا در بعضی مواقع مرگ را هم می تواند به دنبال داشته باشد.

 

روش‌های مصرف انواع گیاه دارویی:

گیاهان دارویی معمولا به صورت‌های مختلف مصرف می‌شوند.

به صورت تازه و خام

به صورت دمنوش و یا جوشانده

به صورت خشک شده در غذاها و خوراکی‌های مختلف

 

تفاوت و مزایای گیاهان دارویی نسبت به محصولات شیمیایی عبارتند از:

1. طبیعی بودن: گیاهان دارویی از منابع طبیعی بدون استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی تهیه می‌شوند. این به معنای کاهش خطر ایجاد عوارض جانبی و حساسیت‌های ناخواسته است.

2. تنوع ترکیبات: هر گیاه دارای ترکیبات شیمیایی متنوعی است که می‌تواند خواص مختلفی داشته باشد. این تنوع ترکیبات باعث می شود که هر فردی بتواند از آنها استفاده نماید.

3. کمترین عوارض جانبی: با استفاده از گیاهان دارویی به طور کلی عوارض جانبی کمتری نسبت به محصولات شیمیایی خواهید داشت.