خواص گیاهان دارویی, مقالات

با خواص و نحوه مصرف دارچین آشنا شوید

دارچین

نام: دارچین

نام انگلیسی: Cinnamon

نام علمی: Cinnamomum zeylanicum

دارچین آنتی‌بیوتیک طبیعی

این گیاه دارویی از زمان بسیار قدیم مورد توجه و مصرف قرار داشته و تنها در مناطق حاره و گرمسیر می‌روید. بهترین نوع دارچین در چین کشت می‌شود. این گیاه دارای خواص معجزه‌آسایی می‌باشد و در زمانهای قدیم از نظر قیمت معادل طلا و عاج بوده.

دارچین پوست درختی است که تا ده متر ریشه دارد. پوست این درخت را می‌کنند و معمولا پودر میکنند و در غذا و یا به عنوان چای از آن استفاده میکنند.

قسمت‌های مورد استفاده فندق:

پوست درخت

 

برخی از خواص دارچین و روغن آن:

در اینجا می‌توانید برخی خواص دارچین و روشهای مصرف آن را به صورت اسلاید ورق بزنید و ببینید.

برای دیدن اسلایدها، اسلایدها را به سمت چپ ⇐ حرکت دهید.

 

اثرات و خواص دارچین بر بدن:

دارچین

 

تقویت عمومی بدن، بهترین دارو برای باز یافتن انرژی، افزایش و بازیافتن نیروی جنسی، گرم کننده کلیه، رفع ضعف کمر و پاها، درمان کم خونی، تحریک عضلات رحم و کمک به زایمان در زایمانهای سخت، بهترین داروی دردهای عضلانی، کاهش تب، باز کردن رگها و بهبود گردش خون در بدن، افزایش ایمنی بدن، ضد میکروب، ضد باکتری، ضد قارچ ، ضد ویروس و انگل، تمیز کننده معده، آرام کننده و تقویت کننده معده.

 

چینی‌ها اعتقاد دارند مصرف مداوم این گیاه شخص را قوی و همواره جوان نگه می‌دارد و حتی اشخاص پیر با خوردن آن نیروی جوانی را باز می‌یابند. ضرب المثلی در چین وجود دارد که می‌گوید: اگر نصف سال مرتبا دارچین بخورید، همیشه جوان خواهید ماند.

 

دارچین راز جوانی بوده و مصرف روزانه آن انسان را سالم و جوان نگه می‌دارد.

 

این گیاه از بسیاری از قرصهایی که برای دردهای عادت ماهیانه به کار می‌روند، بهتر است. استفاده از آن برای خانم‌هایی که ناراحتی‌هایی ناشی از عادت ماهیانه دارند، توصیه میگردد و حتی آنهایی که عادت ماهیانه منظم ندارند، می‌توانند برای تنظیم آن از این گیاه استفاده نمایند.

 

اگر دقت کرده باشید بعد از خوردن غذایی که حاوی این گیاه است همه چیز را زیبا می‌بینید و به آرامش دست می‌یابید. این خاصیت دارچین است، زیرا اثر آرامبخش و شادکننده دارد و از بسیاری داروهای آرامبخش بهتر است.

 

این گیاه خاصیت عجیب دیگری نیز دارد؛ مصونیت بدن را در مقابل امراض افزایش می‌دهد، و حتی می‌توان گفت که تا حدود زیادی اثر پنی‌سیلین و آنتی‌بیوتیک را دارست.

اگر حس کردید که ضعیف شده‌اید و ممکن است مریض شوید، چای این گیاه را فراموش نکنید و حتی اگر سرما خورده‌اید، چای آن بهترین درمان است.

 

طریقه مصرف و استفاده از خواص دارچین:

تحقیقات نشان داده که این گیاه اثر برطرف کنندگی درد را دارد. بنابراین در هنگام ناراحتی و درد، یک فنجان چای این گیاه اثر معجزه‌آسایی دارد.

شاید بتوان گفت بهترین اثر دارچین بر روی بیماری آسم باشد و در موقع حملات آسم، یک فنجان چای دارچین می‌تواند اثری آرامش‌بخش داشته باشد.

 

طبیعت (مزاج):

گرم و خشک

[ratings]

نوشته: کتاب گیاهان معجزه گر
منبع: عطارطب

اگر سوالی در زمینه این مقاله دارید، آن را در بخش دیدگاه مطرح کنید تا در اولین فرصت به سوال شما پاسخ داده شده و همچنین پاسخ برای شما ایمیل شود.

پیشنهاد عطارطب به شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *