پوست و مو, مقالات

نحوه ساخت دو اسکراب قهوه

اسکراب قهوه

علاوه بر ماسک، اسکراب نیز یکی دیگر از محصولات زیبایی است که تقریباً همه خانمها برای حفظ پوست صورت خود از آن استفاده می‌کنند. یکی از اسکراب‌های مورد علاقه، اسکراب قهوه است.

 

این اسکراب یکی از محصولات معروف زیبایی است که همه می‌توانند به تنهایی در خانه آن را درست کرده و امتحان کنند.

 

اسکراب نوع دیگری از محصولات زیبایی، علاوه بر ماسک است که دارای بافت خشن است زیرا دانه‌هایی در آن وجود دارد. عملکرد این موارد از بین بردن کثیفی و پوست مرده از روی پوست صورت و لایه‌برداری است.

 

بعضی افراد فکر می‌کنند تمیز کردن صورت فقط مربوط به شستن مرتب صورت است. در حقیقت، روی پوست صورت ما هنوز آلودگی وجود دارد که که می‌تواند باعث بروز مشکلات پوست نیز شود.

 

با استفاده از اسکراب می‌توان صورت و پوست را به طور کامل تمیز کرد. فواید اسکراب قهوه، چهره‌ای زیبا، جوان و پوستی سالم و شفاف است.

 

اسکراب در واقع یکی از محصولات زیبایی است که می‌توان در خانه تهیه کرد. اسکراب قهوه صورت یکی از موارد مورد علاقه بسیاری از خانم‌ها، به دلیل داشتن فواید بسیار زیاد است که برای افرادی که از آن استفاده می‌کنند بسیار مناسب است.

 

دلیل آن هم این است که قهوه ماده‌ای است که به راحتی قابل دسترس است. 

 

چند اسکراب قهوه:

در اینجا می‌توانید چند اسکراب قهوه و روش ساخت آن را به صورت اسلاید ورق بزنید و ببینید.

برای دیدن اسلایدها، اسلایدها را به سمت چپ ⇐ حرکت دهید.

 

 

چندین نوع اسکراب قهوه وجود دارد:

این محصول را نه تنها برای صورت می‌توان استفاده کرد، بلکه می‌تواند از آن برای تمام قسمت‌های بدن نیز استفاده نمود. در اینجا دو نوع اسکراب قهوه برای شما معرفی شده است:

 

1- اسکراب قهوه با شکر:

اولین نوع، اسکراب قهوه با شکر است. ممکن است فکر کنید که قهوه و شکر را تنها در یک فنجان می‌توان با هم مخلوط کرد و میل نمود.

اما اینطور نیست!

قهوه و شکر می‌توانند بهترین لایه بردار پوست را تولید کنند. می‌توانید پنج قاشق غذاخوری قهوه و شکر را به اندازه مساوی با هم مخلوط کرده و کمی آب به آن اضافه کنید.

 

میزان آب فقط باید به اندازه‌ای باشد که خمیری تهیه شود. از این مخلوط برای دست و بدن نیز می‌توان استفاده کرد.

2- اسکراب قهوه با روغن نارگیل:

دومین دستور تهیه لایه بردار، قهوه با روغن نارگیل است. روغن نارگیل نه تنها به عنوان روغن خوراکی، بلکه از ترکیبات اساسی در تهیه اسکراب قهوه است.

 

برای تهیه آن می‌توانید پنج قاشق غذاخوری قهوه و سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید. سپس آن را خوب هم بزنید تا مخلوط مانند خمیر شود. سپس می‌توانید از این خمیر برای قسمت‌های مورد نظر بدن استفاده نمایید.

 

اسکراب قهوه

[ratings]

منبع: عطارطب

اگر سوالی در زمینه این مقاله دارید، آن را در بخش دیدگاه مطرح کنید تا در اولین فرصت به سوال شما پاسخ داده شده و همچنین پاسخ برای شما ایمیل شود.

پیشنهاد عطارطب به شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *